V čom sú príčiny nespokojnosti ľudstva?

JE TO NAOZAJ TAKÉ ZLÉ ?

Niekedy sa mi zdá, že som sa ocitla v kráľovstve Ľadovej kráľovnej, ktorá zakliala zrkadlo aby ten, kto sa do neho pozrie,  videl realitu pokrivene. To zrkadlo rozbila na maličké čriepky a rozptýlila ho do sveta. A veľa ľuďom sa akoby to zrkadlo zapichlo do očí a oni vidia vo všetkom len tie horšie stránky.

NECHCEME UVERIŤ V DOBRO A POCTIVÉ ÚMYSLY ĽUDÍ

Všimnú si jedno plesnivé hrozno v supermarkete a nevidia tony zdravého ovocia a zeleniny z ktorej si môžu vybrať. Kritizujú a omieľajú dookola len negatíva a nevšímajú si aj tie lepšie stránky,  ten komfort, ktorý nám neustále zpríjemňuje život.

Akoby sa niektorým z nás zapichol čriepok z pokriveného zrkadla aj do duší. A tie otrávené duše potom infikujú ďalej svoje okolie. Šíria negativitu a svoje videnie reality.

KDE JE VLASTNE PRAVDA ?

Lenže  na svete sa ešte nikdy nežilo tak dobre ako teraz, tak veľkej skupine ľudí ako teraz. Predovšetkým tu je ešte stále mier a dúfam, že to tak aj zostane.

Dosť často čítam kritiku na naše supermarkety, vraj aký odpad sa v nich predáva. Zásadne tieto nezmyselné tvrdenia ODMIETAM. Je to neúcta k ľuďom, ktorí v nich pracujú na všetkých úrovniach a zabezpečujú pre nás ten komfort.

UŽ SME ZABUDLI…?

Veď kedy v doterajšej histórii ľudstva si aj obyčajný človek (nie šľachtic, nejaký panovník, alebo stranícky funkcionár), mohol vyberať z takého širokého sortimentu potravín a všetkých tovarov, aký máme k dispozícii teraz?

Veľa druhov mäsa, rýb, chleba a pečiva. Kto si kedy mohol dovoliť hrozno, mandarínky a iné druhy ovocia a zeleniny počas celého roka?

Už ani nehovorím o množstve rôzneho spotrebného tovaru, elektroniky, áut a zlepšeného bývania.

Teraz nemusíme stáť vo fronte na nedostatkový tovar, nemusíme utekať ráno do obchodu, lebo chlieb a mlieko sa vždy vypredalo už do desiatej hodiny.

Že to bolo dávno? Mladí už ani nevedia o čom hovorím? Myslíte si, že sa to už nemôže vrátiť? To je ale omyl. KEDYKOĽVEK sa to môže vrátiť.

STUPŇUJEME POŽIADAVKY !

Je jedna pekná rozprávka, ktorú všetci poznáme. Je to rozprávka o rybárovi a rybke. V nej je schéma toho, ako dopadne človek, ktorý NEUSTÁLE STUPŇUJE POŽIADAVKY a nikdy neprejaví vďaku. Že len rozprávka?

Nie – je to životná skúsenosť generácií žijúcich pred nami, ukrytá v rozprávke.

BUĎME VĎAČNÍ – ROZŠIRUJME DOBRO

Vážme si preto tie „samozrejmosti“, ktoré nám slúžia, aby sme žili slušný život. Veď každý z nás má rád ten pocit, že si niekto jeho prácu váži a dá to najavo.

Rozširuje to DOBRÚ NÁLADU medzi ľuďmi.  Učme sa rozlišovať medzi pravdou a klamstvom.

Venujme pozornosť  pravde a dobrým správam – veď ČOMU VENUJEME POZORNOSŤ to sa ROZŠIRUJE v NAŠICH ŽIVOTOCH.

DOBRO je vzácna rastlinka a treba sa o ňu starať. Treba ho podporovať a venovať mu svoj čas a energiu. Vtedy sa rozrastá v našich životoch a my môžeme kráčať VESELO ŽIVOTOM.

Avatar
Mária Veselovská
Baví ma skúmať veci z iného uhla pohľadu. Páčia sa mi "obyčajné veci", ktoré sa dnes často podceňujú. Lebo každý chce byť "in", každý chce byť "niekto" a pri tom zabúda, že by mohol byť najmä SÁM SEBOU. 29 rokov som vyrábala keramiku, vždy ma fascinovala práca na hrnčiarskom kruhu. Hlavy na obale knihy sú tiež moja práca. Baví ma písanie príbehov a skúmanie príčin a následkov.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Prečítajte si najnovšie články